Dokumenty PANu

diplom 2003 Ukázka diplomu
ako obrázok
prihovor k X. rocniku PAN 2003 Príhovor Mira Kasprzyka k PAN 2003 vysledky 2002 Výsledky PAN'2002
v PDF formáte
vysledky 2001 Výsledky PAN'2001
v PDF formáte
vysledky 2000 Výsledky PAN'2000
v PDF formáte
vysledky 1999 Výsledky PAN'1999
v PDF formáte
vysledky 1998 Výsledky PAN'1998
v PDF formáte
vysledky 1997 Výsledky PAN'1997
v PDF formáte
vysledky 1996 Výsledky PAN'1996
v PDF formáte
vysledky 1995 Výsledky PAN'1995
v PDF formáte
vysledky 1994 Výsledky PAN'1994
v PDF formáte
meno
odkaz
Napíš číslom: deväť
<< 1/147 >>
miro
Festival PAN 19. až 24.november 2018 Európa na Liptove :-) MY MIME a PANart a Festival PAN
Thu, 11. Jan 2018 13:22
miro
http://www.slov...olo-248
Thu, 11. Jan 2018 13:20
miro
Pantomíma na Furt 2018 ♥️ 25 rokov PAN 🖐️
Thu, 4. Jan 2018 0:35
miro
http://www.tane...tomime/
Thu, 4. Jan 2018 0:35
miro
Piaty deň pre nás a ŠTVRTÝ DEŇ PANtastična :-) sobota 25.11.2017 Prepáčte mi, ale v noci som to napísať nevládal... hádam mi bude odpustenô :-) Doteraz klikám a odpisujem a vytešujem sa s Vami, že Ste šťastne doma a ako bolo na PANe :-) Posledný deň festivalu bol v znamení kolektívneho umenia :-) Bezproblémové skúšky zaplnili doobedie a vďaka super ľuďom za technikou na javiskách i v Houstone, dopadli na výbornú. My sme zatiaľ s Adamom Halašom za HAMU a FEM prebrali pracovný program PANu A MY MIME 2018 pritom už teraz vieme, že všetko bude od 18.11. 2018 nedeľa - príchod zahraničných účastníkov a potom od pondelka 19.11. až do 24.11. 2018 bude prebiehať radosť oslavná :-) Máte sa na čo tešiť, ale vráťme sa späť... Na pravé poludnie vypukla súťažná prehliadka súborov PANu. Porota zasadla medzi úžasných divákov a Žofka s Ninou moderátorsky rozbehli skoro 5 hodinové divadlo. Budem sa opakovať, ale porota to zas mala ťažké. Čo vystúpenie, to čistá radosť na javisku. Myslím, že sa zhodneme v tom, že sa bolo na čo pozerať a bolo čím sa tešiť. Pohyb napĺňal pekné obrazy, tak ako myšlienky a emócie občas, lomcovali divákmi. Prestávka po súťaži padla všetkým vhod, lebo sa stihli pobaliť a zároveň sa pripravilo záverečné predstavenie. Vyhlásenie výsledkov bolo také Naše. Všetkým sa všetko odovzdalo a najmä sa všetkým neskutočným úžasným veľmi úprimne poďakovalo. Bolo to trošku svižné a rýchle. Rýchle ako odchody vlakov a autobusov z festivalu. Až sa bojím pomyslieť na 25 ročník, kedy je na posledný večer dohodnuté vystúpenie Radima Vizváryho - držiteľa Ceny Thálie za pantomímu. Napriek čiastočným odchodom, bola sála stále príjemne plná. Tí čo ostali, zhliadli posledný kus festivalu PAN 2017 - Cirkus kus z Bratislavy. Nový cirkus - ukázal na javisku svoj pohľad na spojenie našich zvykov a tradícii cez okuliare nového cirkusu s použitím rôznych divadelných techník. Pre dámy, aj pána muzikanta odznel posledný potlesk a nastal čas pre účastnícke diplomy, chlieb s masťou a cibuľou, neformálne debaty, spoločné fotenie a lúčenie... Bolo to také rýchle, že nik ani nečakal, či sľúbim 25 ročník. Ok. Už na začiatku podujatia som povedal, že 25 ročník bude a tým pádom asi nebolo čo riešiť. A vyzerá to tak, že čo poviem, to sa stane. Tak načo sľuby... či? ĎAKUJEM VÁM VŠETKÝM PANtastickým PANákom POKLONA PARÁDNA :-)
Tue, 28. Nov 2017 0:12
miro
TRETÍ DEŇ PANovania a súťažovania :-) piatok 24.11.2017 je vtedy, keď v sobotu nad ránom píšeš a dojedáš bagetu, ktorú Ti priniesla nevesta na obed, ale nestihol si ju ani len rozbaliť :-) Tretí deň PANu sú aj nohy brčkavejšie a telo na zamyslenie :-) Vera... Aj vstávanie je čím ďalej ťažšie a ťažšie. Mnohí zistili, čo všetko môže na tele bolieť, aj svaly vera :-) Mnohí boli prekvapení, koľko umenia vydržia, že sa dokážu tak dlho a o niečom učiť a veľa ľudí bolo z nedostatku síl, už len zostatkovo prekvapkaní :-) Niektoré dielne pracovali dokonca aj nadčasy a niektoré dielne a kopa destkých divákov obsadila veľký sál Domu kultúry. Predstavenie Pištu a Maike zožalo zaslúžený aplaus a máme neoficiálne správy, že deti,ktoré boli na predstavení, chcú založiť fun klub pantomímy... ĎAKUJEME :-) Od 14tej sa spustila lavína pantomímy. Súťaž jednotlivcov, dvojíc i trojíc pod moderátorskou taktoukou Aďka Ohrádku, bola na úrovni a smerom k trojiciam sa neskutočne zlepšovala. Povzdych, nechcel by som byť v porote je absolútny. ĎAKUJEME POROTE a všetkým súťažiacim, nevynímajúc divákov, ktorí pobehovali trochu viac , ako bolo milé! :-) V piatok to teda pre mnohých vyzerá tak, že sa len pomedzi UMENIE trošku v prestávke najedia :-) Tak sme si užili teplej polievky a hurá do umenia. Priatelia nepočujúci -Tiché iskry rozžiarili Chaplina. Klauni s HAMU sa dostali na PAN a MIME BOOM bez slov :-)
Tue, 28. Nov 2017 0:11
miro
DRUHÝ DEŇ NEKORUNOVANÉHO PANovania :-) štvrtok 23.11.2017 Všetkým dnes panovala výučba v dielňach. Kto chce vidieť ako chutí učenie, musí začať svojim pohybom a priamo k nám do dielní nakuknúť. Pracovalo sa od 9 do 16tej a naplno a niekde, aj pridali - ako je u nás zvykom :-) ĎAKUJEME LEKTOROM, učňom, študentom, vedúcim, učiteľom... vlastne absolútne všetkým, nevynímajúc nikoho, lebo servis, aj Houston, aj DK, aj SZUŠ aj aj :-) Pohodový, aj keď náročný deň končil v Dome kultúry - dnes. Prišiel beťar Aďko a všetko šlo hladko :-) Keď dirigent PANu vyzná všetko čo cíti... Keď živá muzička, rozbehne predstavenie HAMU, keď DEBURUAU ožije pohybom a umelci javisko ovládnu, keď potlesky nemajú konca kraja, príde už iba jedno 13 družstiev a v každom ľudia traja. Pohár je v dobrých rukách, aj keď rozostupy, boli hodne tesné. Mladé družstvá išli ako píly. Bolo to nadlho predlho, ja viem, ale so super výkonov sa vytešujem a ĎAKUJEM. Lepšíte sa každým rokom :-) POME MÍMOVIA POME :-) Určite som nenapísal všetko,ale snaha bola :-) A máme vlastnú pohľadnicu :-) kde sme skoro všetci :-) RADOSŤ
Fri, 24. Nov 2017 7:27
miro
A teraz pre zmenu, hneď - PRVÝ DEŇ PANu :-) streda 22.11.2017 Deň objímací, stískací, vítací, b......cí a rekordný so srdciami na dlaniach :-) som na Vás HRDÝ PRIATELIA! ĎAKUJEM ĎAKUJEM ĎAKUJEM ... chcelo by to písať tak veľa :-) a tak málo písmen by vystihlo, čo sme spolu prežili a prežívali... Postavenie základne Houston a výzdoba Domu kultúry a Mária s Naďkou bannerujú a všetci dobrovoľníci dobrovoľne makajú... Vaše príchody sú legendárne :-) najprv tlupa ľudí, potom hrkoty kufrov a potom nadšený chaos... Stanko o dušu, Gabča o dve, Houston o tri, lektori o štyri a všetci o dušu spasenú. Do toho na úrovni TASR a RTVS tak, aby len dobre bolo :-) To je tak... Ten kto nebol nepochopí. Neporozumie, ako môže cez 350 ľudí úplne disciplinovane skoro dve hodiny makať na spoločných veciach. Všetko Ste zvládli ako profíci ťažkí. Majkl a Bisťo Točenie a fotenie hrče pantomimickej, precítenie stisku pantomimického československého. Bezproblémové rozdelenie a prerozdelenie do dielní, aby sa dalo učiť. K rekordu nemám slov :-) GRATULUJEM :-) teraz už len získať oficial certifikát Slovenské rekordy :-) PANa beka a ten nekonečný nadšený dav mladej i skúsenej (ha ha ha) pantomímy na námestí - NO ÚŽAS: "Keď si sám, nájde sŤa PAN. PANTOMíííMA! KTO MÁ PAN, NIKDY NIE JE SÁM!!!" Dielne rozbehovo a trošku chladno niekde, hádam sa do zajtra polepší - Prepáčte. No a po dielňach Dom kultúry skoro doplne a Aurelica na PÁNa - ĎAKUJEME. Okolo 18tej... cca hneď podľa programu - Oficiálne otvorenie pantomimickô i s ceremńiou a hneď na to MIMshow.Juj bolaaa aj show, aj mim. :-) Aj smiechy, aj emócie, aj myšlienky, aj radosť, aj reklamy, aj etudy, aj navigátor :-) BOLI STE SUPER! Záver bol úplne vo fraku a Kozel taky. Anička a Vojta ĎAKUJEME za večerné predstavenie - diváci Vám vytlieskali svoj názor i zážitok. Ak chcete vedieť viac... ľudia Vám povedia :-) A spať šuštiaci. Nelajkujte! Až ráno! Posielam sny o radostnej a živej pantomíme :-) A o 9tej do nohy, do ruky, do tela na dielňach... lebo program na cti netratí, ak si to divák potleskom zaplatí :-)
Thu, 23. Nov 2017 1:34
shaitan