PAN 2010 - XVII. ročník - výsledky

Letny Divadelny Tabor Pocuvadlo 2011

Priatelia ďakujeme!

      HODNOTENIE PAN 2010 od Mira Kasprzyka
      Výsledky PAN 2010
      VIDEO: O Mirovi Kasprzykovi
      VIDEO: Stranger
      VIDEO: Speed Slow Stack
      FOTO: Majkl
      FOTO: Mižu
      FOTO: Onďo
      FOTO: Baška
      FOTO: Klára
      FOTO: Darina

Nezabudni na:
festival PAN facebook skupina - join us

pantomima.sk


Videli ste!

Veronika Vaculíková Veronika Vaculíková sa po prvýkrát objavila na PANe 2007, na minulornom sa zúčastniť nemohla, ale veľmi ju to mrzelo, preto sa teraz všetci na ňu neskutočne tešíme. Najviac sa môžete tešiť všetci tí, ktorí sa chystáte na dieňu Pohyb a hudba. Veronika vyštudovala Pražskú HAMU s odborom nonverbálne a komediálne divadlo.

Michal Hecht Michal Hecht študoval pantomímu na kurzoch usporiadanách JAMU Brno, akrobaciu súkromne u Evy Bosákovej a bojové umenie (karate) pri TJ Prazdroj. Potom absolvoval mnoožstvo kurzov s rozličnými smermi pohybového a neverbálneho divadla v Čechách, Západnom Berlíne a Dánsku. Potom niekoľko kurzov réžie a dramaturgie. V rokoch 1985 - 86 mal angažmá v bábkovom divadle Alfa v Plzni.

Miroslav Kasprzyk Miroslav Kasprzyk vyrastal na Liptove v Liptovskom Hrádku a študoval na pedagogickej škole v Čechách. Po štúdiách sa vrátil na Slovensko a popri rôznych zamestnaniach sa od svojich dvadsiatich rokov venuje amatérskemu divadlu a pantomíme. V roku 1986 na Friedrich Schiller univesität v Jene - SRN, absolvoval umelecký spezialkurs vom pantomime - theater, pod vedením míma Haraldta Seime (učiteľa pantomímy).

Adam Halaš Adam Halaš je vysokoškolský pedagóg Pražskej HAMU. Režisér, mím, herec, pedagóg, moderátor, autor mimických publikácií a divadelný manažér v jednej osobe. Na PAN 2008 účinkoval vo večernom Gala programe po boku Mira Kasprzyka a Mirky Zezulovej. Účastnící jeho dielne na PANe sa budú venovať práci s telom v priestore ako takom.

Pavel Surovy Pavel Surový člen Štúdia Kasprzyk v Liptovskom Mikuláši. Žonglovaniu sa venuje najmä v svojom voľnom čase (nie profesionálne). Pred niekolkými rokmi viedol túto dielňu spolu s Palom Blahom. No už druhý rok si vyskúša jej vedenie od začiatku do samého konca. Preto si pribalte všetky žonglovátka, ktoré doma nájdete.

Adrian Ohradka Adrián Ohrádka scenárista, herec, komik, moderátor, klaun, maskér, rekvizitár, roztlieskavač, mím, humorista, zakladateľ a tímový manager Srandovnej Bánovskej Zostavy (SBZ), ktorá produkuje a vyrába rôzne somariny, sprostosti, gagy, skeče, blboviny, hovädiny, žarty, kultúrne vložky, paródie, šplechy, scénky a iné humorne ladené “veci”, ktoré sú zapracovávané najmä do scenárov Voľných - Apolitických ale hlavne Nezávislých kabaretných predstavení pod názvom ”VEČER INÝ AKO OSTATNÉ...”

Mirka Zezulova Mirka Zezulová "Milá a usměvavá, nezapomenutelná ze svých předchozích tanečních a hereckých rolí, trvale pozitivní element souboru." Vyštudovala scénický tanec na konzervatóriu Jaroslava Ježka v Prahe. Na festivale PAN sa predstavila po prvý krát pred niekoľkými rokmi od vtedy sa snaží prísť vždy, keď to jej program dovolí.

Natalia Novotna Natália Novotná prichádza na PAN už mnohé roky s jej zverencami zo ZUŠ Žiar nad Hronom, kde vyučuje LDO (Literárno Dramatický Odbor). Tento rok sa nechala prehovoriť na vedenie dielne improvizácie. Veríme, že pre hojnú a dobrú náladu v nej sa táto bude opakovať aj po nasledujúce roky.

Oleg Dlouhy Oleg Dlouhý Absolvent divadelnej vedy na VŠMU Bratislava. Predseda poradného zboru Národného osvetového ústavu pre divadlo dospelých. Na fesivale ho poznáme ako hlavného porodcu, ktorý nás už navštevuje niekoľko rokov bez vynechania. Okrem cenných rád a postrehov k jednotlivým inscenáciám povedie toho roku aj špeciálnu dielňu s názvom "Dramaturgia v kocke" ktorá bude prístupná vedúcim súborov a mládeži.

Pokračuj na: http://www.actores.sk

Studio KASPRZYK Štúdio pantomímy KASPRZYK v Liptovskom Mikuláši pracuje pod vedením Miroslava Kasprzyka už viac ako desať rokov. V širokom zábere sa jeho zverenci venujú základným technikám pantomímy, málohovoreného divadla a improvizáciám, ktoré využívajú vo svojich etudách, či predstaveniach. Hotové divadelné a pohybové výčiny predviedli divákom Kultúrneho leta v Bratislave, rozprávkovým Bojniciam, po päť rokov návštevníkom Slovenských Gagov v Kremnici, divákom STV, či záujemcom o Dni slovenskej kultúry vo WARSZAWE a Stadtfestu vo Viedni, Folkových prázdnin v Telči, atď.. Aj tento rok bude Štúdio KASPRZYK nápomocné pri organizovaní festivalu PAN 2009 v Liptovskom Mikuláši.

meno
odkaz
Napíš číslom: sedem
<< 2/149 >>
Miro
Pekný deň :-) prihlášky na PAN 2018 zatiaľ môžem poslať emailom ja miro.kasprzyk(at)gmail.com , alebo napíšte na DK LM adresa dolu :-) prípadne sa ohláste Stankovi na DK :-)
Fri, 28. Sep 2018 17:07
Miro
XXV. PAN 2018 Liptovský Mikuláš - D I E L N E Streda 21. 11. 2018: Otvorenie festivalu PAN 12,oo v DK Veľká sála cca 14,oo -16,oo/17,oo hod. 16 dielní a 18 lektorov zo Slovenska a zahraničia Štvrtok 22. 11. 2018: 9,oo – 17,oo hod. 16 dielní a 18 lektorov zo Slovenska a zahraničia Piatok 23. 11. 2018: dielňa nebude LEKTORI a dielne: 1. Klauni v pohybe Mirka Zezulová, Praha, ČR 2. Ateliér fyzického herectva Veronika Vaculíková, Praha, ČR 3. Neverbálne historické divadlo Adrián Kobetič – absolvent PANu, SR 4. Žonglovanie Pavel Surový, SR / Michal Zamboj, SR 5. Hľadáme námety Natália Novotná, Žiar nad Hronom, SR 6. Maska Štefan Capko, Praha – HAMU, SR od 12 rokov 7. Základy pantomímy Miroslav Kasprzyk, L. Mikuláš, SR 8. Nový Cirkus akrobacia, performing Helena Škovierová, Martin Herian Bratislava, SR 9. Komické prvky, pohybová inšpirácia a divadelná súdržnosť Štefan Ferencz/Maike Jansen SR, D 10. Pohyb a hudba Eliška Kasprzyk, absolvent HAMU Praha, ČR 11. Herecká zložka míma Tomáš Kasprzyk, absolvent HAMU Praha, SR 12. Pantomíma – Telesný mimus Lukáš Simon, Praha, HAMU, SR 13. Herecká akce v pohybu Adam Halaš, Praha – HAMU, ČR 14. Herec (sa) musí hrať! Filip Hajduk, BB, aboslvent AU, SR 15. Improvizácia Dušan Kubáň, Poprad, SR 16. Reč tela Marica Harčaríková, absovent DAMU Praha, SR pre vedúcich súborov a učiteľov ZUŠ
Fri, 28. Sep 2018 11:13
Miro
PEKNÝ DEŇ :-) DIELNE na výročný festival zatiaľ takto a na program sa finišuje. Prihlášky už čoskoro prosím o strpenie :-) Keď to vubehne dajte to vedieť prosím ĎALEJ ĽUDKOM PANtastickým :-) ĎAKUJEM :-)
Fri, 28. Sep 2018 11:12
Miro
Správa dňa :-)Milí priatelia, náš Divadelný tábor Štiavnické bane 2018 sa naplnil 😉😊 ĎAKUJEME :-)
Wed, 21. Mar 2018 13:34
Miro
PANtastickí PRIATELIA :-) je 25 rok PANu :-) vidíme sa v novembri 19. - 24.11. 2018 Oslavný ročník chystáme so Stankom ako draci :-) OTÁZKA na všetkých Vás: Kto určite nesmie chýbať na festivale? Čakáme na odpovede a spomienkové mená, ktoré pomáhali, rozbiehali, hrali, učili, zabávali, ale aj vyrastali na našom milovanom festivale :-) ĎAKUJEM ĎAKUJEME :-) miro.kasprzyk(at)gmail.com alebo facebook :-)
Tue, 20. Mar 2018 11:34
Miro
Dnes je 80 rok Milana Sládka :-) Nech žije PRVÝ SLOVENSKÝ MÍM :-) GRATULUJEME a ĎAKUJEME :-)
Fri, 23. Feb 2018 22:35
miro
Festival PAN 19. až 24.november 2018 Európa na Liptove :-) MY MIME a PANart a Festival PAN
Thu, 11. Jan 2018 13:22
miro
http://www.slov...olo-248
Thu, 11. Jan 2018 13:20
shaitan