festivalPAN.sk | PAN 2010 - XVII. ročník - výsledky

PAN 2010 - XVII. ročník - výsledky

Letny Divadelny Tabor Pocuvadlo 2011

Priatelia ďakujeme!

      HODNOTENIE PAN 2010 od Mira Kasprzyka
      Výsledky PAN 2010
      VIDEO: O Mirovi Kasprzykovi
      VIDEO: Stranger
      VIDEO: Speed Slow Stack
      FOTO: Majkl
      FOTO: Mižu
      FOTO: Onďo
      FOTO: Baška
      FOTO: Klára
      FOTO: Darina

Nezabudni na:
festival PAN facebook skupina - join us

pantomima.sk


Videli ste!

Veronika Vaculíková Veronika Vaculíková sa po prvýkrát objavila na PANe 2007, na minulornom sa zúčastniť nemohla, ale veľmi ju to mrzelo, preto sa teraz všetci na ňu neskutočne tešíme. Najviac sa môžete tešiť všetci tí, ktorí sa chystáte na dieňu Pohyb a hudba. Veronika vyštudovala Pražskú HAMU s odborom nonverbálne a komediálne divadlo.

Michal Hecht Michal Hecht študoval pantomímu na kurzoch usporiadanách JAMU Brno, akrobaciu súkromne u Evy Bosákovej a bojové umenie (karate) pri TJ Prazdroj. Potom absolvoval mnoožstvo kurzov s rozličnými smermi pohybového a neverbálneho divadla v Čechách, Západnom Berlíne a Dánsku. Potom niekoľko kurzov réžie a dramaturgie. V rokoch 1985 - 86 mal angažmá v bábkovom divadle Alfa v Plzni.

Miroslav Kasprzyk Miroslav Kasprzyk vyrastal na Liptove v Liptovskom Hrádku a študoval na pedagogickej škole v Čechách. Po štúdiách sa vrátil na Slovensko a popri rôznych zamestnaniach sa od svojich dvadsiatich rokov venuje amatérskemu divadlu a pantomíme. V roku 1986 na Friedrich Schiller univesität v Jene - SRN, absolvoval umelecký spezialkurs vom pantomime - theater, pod vedením míma Haraldta Seime (učiteľa pantomímy).

Adam Halaš Adam Halaš je vysokoškolský pedagóg Pražskej HAMU. Režisér, mím, herec, pedagóg, moderátor, autor mimických publikácií a divadelný manažér v jednej osobe. Na PAN 2008 účinkoval vo večernom Gala programe po boku Mira Kasprzyka a Mirky Zezulovej. Účastnící jeho dielne na PANe sa budú venovať práci s telom v priestore ako takom.

Pavel Surovy Pavel Surový člen Štúdia Kasprzyk v Liptovskom Mikuláši. Žonglovaniu sa venuje najmä v svojom voľnom čase (nie profesionálne). Pred niekolkými rokmi viedol túto dielňu spolu s Palom Blahom. No už druhý rok si vyskúša jej vedenie od začiatku do samého konca. Preto si pribalte všetky žonglovátka, ktoré doma nájdete.

Adrian Ohradka Adrián Ohrádka scenárista, herec, komik, moderátor, klaun, maskér, rekvizitár, roztlieskavač, mím, humorista, zakladateľ a tímový manager Srandovnej Bánovskej Zostavy (SBZ), ktorá produkuje a vyrába rôzne somariny, sprostosti, gagy, skeče, blboviny, hovädiny, žarty, kultúrne vložky, paródie, šplechy, scénky a iné humorne ladené “veci”, ktoré sú zapracovávané najmä do scenárov Voľných - Apolitických ale hlavne Nezávislých kabaretných predstavení pod názvom ”VEČER INÝ AKO OSTATNÉ...”

Mirka Zezulova Mirka Zezulová "Milá a usměvavá, nezapomenutelná ze svých předchozích tanečních a hereckých rolí, trvale pozitivní element souboru." Vyštudovala scénický tanec na konzervatóriu Jaroslava Ježka v Prahe. Na festivale PAN sa predstavila po prvý krát pred niekoľkými rokmi od vtedy sa snaží prísť vždy, keď to jej program dovolí.

Natalia Novotna Natália Novotná prichádza na PAN už mnohé roky s jej zverencami zo ZUŠ Žiar nad Hronom, kde vyučuje LDO (Literárno Dramatický Odbor). Tento rok sa nechala prehovoriť na vedenie dielne improvizácie. Veríme, že pre hojnú a dobrú náladu v nej sa táto bude opakovať aj po nasledujúce roky.

Oleg Dlouhy Oleg Dlouhý Absolvent divadelnej vedy na VŠMU Bratislava. Predseda poradného zboru Národného osvetového ústavu pre divadlo dospelých. Na fesivale ho poznáme ako hlavného porodcu, ktorý nás už navštevuje niekoľko rokov bez vynechania. Okrem cenných rád a postrehov k jednotlivým inscenáciám povedie toho roku aj špeciálnu dielňu s názvom "Dramaturgia v kocke" ktorá bude prístupná vedúcim súborov a mládeži.

Pokračuj na: http://www.actores.sk

Studio KASPRZYK Štúdio pantomímy KASPRZYK v Liptovskom Mikuláši pracuje pod vedením Miroslava Kasprzyka už viac ako desať rokov. V širokom zábere sa jeho zverenci venujú základným technikám pantomímy, málohovoreného divadla a improvizáciám, ktoré využívajú vo svojich etudách, či predstaveniach. Hotové divadelné a pohybové výčiny predviedli divákom Kultúrneho leta v Bratislave, rozprávkovým Bojniciam, po päť rokov návštevníkom Slovenských Gagov v Kremnici, divákom STV, či záujemcom o Dni slovenskej kultúry vo WARSZAWE a Stadtfestu vo Viedni, Folkových prázdnin v Telči, atď.. Aj tento rok bude Štúdio KASPRZYK nápomocné pri organizovaní festivalu PAN 2009 v Liptovskom Mikuláši.

meno
odkaz
Napíš číslom: šesť
<< 2/148 >>
miro
TRETÍ DEŇ PANovania a súťažovania :-) piatok 24.11.2017 je vtedy, keď v sobotu nad ránom píšeš a dojedáš bagetu, ktorú Ti priniesla nevesta na obed, ale nestihol si ju ani len rozbaliť :-) Tretí deň PANu sú aj nohy brčkavejšie a telo na zamyslenie :-) Vera... Aj vstávanie je čím ďalej ťažšie a ťažšie. Mnohí zistili, čo všetko môže na tele bolieť, aj svaly vera :-) Mnohí boli prekvapení, koľko umenia vydržia, že sa dokážu tak dlho a o niečom učiť a veľa ľudí bolo z nedostatku síl, už len zostatkovo prekvapkaní :-) Niektoré dielne pracovali dokonca aj nadčasy a niektoré dielne a kopa destkých divákov obsadila veľký sál Domu kultúry. Predstavenie Pištu a Maike zožalo zaslúžený aplaus a máme neoficiálne správy, že deti,ktoré boli na predstavení, chcú založiť fun klub pantomímy... ĎAKUJEME :-) Od 14tej sa spustila lavína pantomímy. Súťaž jednotlivcov, dvojíc i trojíc pod moderátorskou taktoukou Aďka Ohrádku, bola na úrovni a smerom k trojiciam sa neskutočne zlepšovala. Povzdych, nechcel by som byť v porote je absolútny. ĎAKUJEME POROTE a všetkým súťažiacim, nevynímajúc divákov, ktorí pobehovali trochu viac , ako bolo milé! :-) V piatok to teda pre mnohých vyzerá tak, že sa len pomedzi UMENIE trošku v prestávke najedia :-) Tak sme si užili teplej polievky a hurá do umenia. Priatelia nepočujúci -Tiché iskry rozžiarili Chaplina. Klauni s HAMU sa dostali na PAN a MIME BOOM bez slov :-)
Tue, 28. Nov 2017 0:11
miro
DRUHÝ DEŇ NEKORUNOVANÉHO PANovania :-) štvrtok 23.11.2017 Všetkým dnes panovala výučba v dielňach. Kto chce vidieť ako chutí učenie, musí začať svojim pohybom a priamo k nám do dielní nakuknúť. Pracovalo sa od 9 do 16tej a naplno a niekde, aj pridali - ako je u nás zvykom :-) ĎAKUJEME LEKTOROM, učňom, študentom, vedúcim, učiteľom... vlastne absolútne všetkým, nevynímajúc nikoho, lebo servis, aj Houston, aj DK, aj SZUŠ aj aj :-) Pohodový, aj keď náročný deň končil v Dome kultúry - dnes. Prišiel beťar Aďko a všetko šlo hladko :-) Keď dirigent PANu vyzná všetko čo cíti... Keď živá muzička, rozbehne predstavenie HAMU, keď DEBURUAU ožije pohybom a umelci javisko ovládnu, keď potlesky nemajú konca kraja, príde už iba jedno 13 družstiev a v každom ľudia traja. Pohár je v dobrých rukách, aj keď rozostupy, boli hodne tesné. Mladé družstvá išli ako píly. Bolo to nadlho predlho, ja viem, ale so super výkonov sa vytešujem a ĎAKUJEM. Lepšíte sa každým rokom :-) POME MÍMOVIA POME :-) Určite som nenapísal všetko,ale snaha bola :-) A máme vlastnú pohľadnicu :-) kde sme skoro všetci :-) RADOSŤ
Fri, 24. Nov 2017 7:27
miro
A teraz pre zmenu, hneď - PRVÝ DEŇ PANu :-) streda 22.11.2017 Deň objímací, stískací, vítací, b......cí a rekordný so srdciami na dlaniach :-) som na Vás HRDÝ PRIATELIA! ĎAKUJEM ĎAKUJEM ĎAKUJEM ... chcelo by to písať tak veľa :-) a tak málo písmen by vystihlo, čo sme spolu prežili a prežívali... Postavenie základne Houston a výzdoba Domu kultúry a Mária s Naďkou bannerujú a všetci dobrovoľníci dobrovoľne makajú... Vaše príchody sú legendárne :-) najprv tlupa ľudí, potom hrkoty kufrov a potom nadšený chaos... Stanko o dušu, Gabča o dve, Houston o tri, lektori o štyri a všetci o dušu spasenú. Do toho na úrovni TASR a RTVS tak, aby len dobre bolo :-) To je tak... Ten kto nebol nepochopí. Neporozumie, ako môže cez 350 ľudí úplne disciplinovane skoro dve hodiny makať na spoločných veciach. Všetko Ste zvládli ako profíci ťažkí. Majkl a Bisťo Točenie a fotenie hrče pantomimickej, precítenie stisku pantomimického československého. Bezproblémové rozdelenie a prerozdelenie do dielní, aby sa dalo učiť. K rekordu nemám slov :-) GRATULUJEM :-) teraz už len získať oficial certifikát Slovenské rekordy :-) PANa beka a ten nekonečný nadšený dav mladej i skúsenej (ha ha ha) pantomímy na námestí - NO ÚŽAS: "Keď si sám, nájde sŤa PAN. PANTOMíííMA! KTO MÁ PAN, NIKDY NIE JE SÁM!!!" Dielne rozbehovo a trošku chladno niekde, hádam sa do zajtra polepší - Prepáčte. No a po dielňach Dom kultúry skoro doplne a Aurelica na PÁNa - ĎAKUJEME. Okolo 18tej... cca hneď podľa programu - Oficiálne otvorenie pantomimickô i s ceremńiou a hneď na to MIMshow.Juj bolaaa aj show, aj mim. :-) Aj smiechy, aj emócie, aj myšlienky, aj radosť, aj reklamy, aj etudy, aj navigátor :-) BOLI STE SUPER! Záver bol úplne vo fraku a Kozel taky. Anička a Vojta ĎAKUJEME za večerné predstavenie - diváci Vám vytlieskali svoj názor i zážitok. Ak chcete vedieť viac... ľudia Vám povedia :-) A spať šuštiaci. Nelajkujte! Až ráno! Posielam sny o radostnej a živej pantomíme :-) A o 9tej do nohy, do ruky, do tela na dielňach... lebo program na cti netratí, ak si to divák potleskom zaplatí :-)
Thu, 23. Nov 2017 1:34
miro
http://www.tera...ok.html
Mon, 20. Nov 2017 21:17
miro
UPRESNENIE K REKORDU! Pretože sa nám nepodarilo získať potrebné podklady z Guinessu pôjdeme na slovenský rekord. Tým pádom potrebujete biele líčenie na tvár, čierny kostým, alebo aj kostým pruhované tričko, pokrývka hlavy a biele rukavice - to čo je napísané v prihláškach. A musí nás byť viac ako bolo v roku 2008 čiže 237 +1 ĎAKUJEM MOC a ospravedlňujem sa s tým Londýnom je to beh na veľmi dlhé aj viac ako trojmesačné trate.
Mon, 20. Nov 2017 21:16
miro
ČERSTVÉ SPRÁVY!!! Stanko zamachroval a všetci by mali mať kde spať. ĎAKUJEME Stanko a dobrí Ľudia :-) Všetko ostatné je vo vývoji a zmeny sú vyhradené! VELIKÁ PROSBA - najmä na ZUŠ a kolektívy, ktoré majú v jednej dielni 4 a viac ľudí! STAV ľudí v niektorých dielňach je nadkritický!!! Berieme to pozitívne - ĎAKUJEME, ale budeme musieť riešiť presuny v tomto duchu: Zezulová je plná Horák je plný Škovierová je plná Halaš je plný Harčaríková je plná Kubáň je veľmi plná Miro Kasprzyk pridať doplniť 20 Eliška Kasprzyk doplniť 1 či 2 ľudia Kukuczková odobrať a presunúť 22 Surový Zamboj žongel pridať 13 Novotná pridať 12 Ľudia od Capka pôjdu k Tomášovi Kasprzykovi a môžeme dať ešte cca10 Šimon odobrať a presunúť 7 Hajduk odobrať a presunúť 27 Svoboda pridať 10 Ferencz odobrať presunúť 12 Dúfam, že pochopíte ako každý rok :-) Problém je priestor a potrebujeme nevystrašiť a nezničiť lektorov :-)
Thu, 16. Nov 2017 1:33
miro
POZOR PROSÍM! DILEŇA ŠTEVA CAPKA nebude nedá sa Števkovi :-) ak sa podarí skúsime iného lektora, alebo niečo...k REKORDU: Podmienky presné a kostým presnejší k rekordu zisťujeme v Londýne :-) potvrdenie od rodiča jednoduché čo máte pod 18 rokov a listiny - menné zoznamy použijeme z prihlášok ak sa bude dať, prípadne urobíme potom :-) ĎAKUJEM MOC,. Keby dačo volajte mi píšte mi :-)
Thu, 26. Oct 2017 15:55
miro
ĎAKUJEM PALIVEĽMI :-) aktualizovaná stránka čaká na Vaše oči :-) preštudovať, popremýšľať a poprihlasovať :-) Vlastne ako každý rok :-) 24 rokov PRIATELIA :-) ĎAKUJEME :-) keby dačo píšte mi, volajte,alebo správy cez facebook :-) urobíme všetko preto, aby nik kto miluje pantomíma a divadlo meostal doma :-) ĎAKUJEME :-) Kto príde?
Fri, 6. Oct 2017 21:58
shaitan